Su Geçirmez PP Kapalı Hücre Köpük Hafif Polipropilen Köpük EV Batarya İzolasyonu İçin
Ürün ayrıntıları:
| Menşe yeri: | Guangdong, Çin |
| Marka adı: | EKKOFLEX |
| Sertifika: | ISO 9001:2015, RoHS, REACH |
Ödeme & teslimat koşulları:
| Min sipariş miktarı: | 3000Metrekare |
|---|---|
| Fiyat: | USD 1.2-4.5 / Square Meter |
| Ambalaj bilgileri: | Koruyucu uç kapaklı PE film sarılı rulolar |
| Teslim süresi: | Stok için 7-10 iş günü, üretim için 15-25 gün |
| Ödeme koşulları: | T/T,L/C,PayPal |
| Yetenek temini: | Ayda 500000 Metrekare |
|
Detay Bilgi |
|||
| Malzeme: | PP (Polipropilen) Kapalı Hücreli Köpük | Köpük Yapısı: | Kapalı Hücre (Kapalı Hücre Oranı >%98) |
|---|---|---|---|
| Su Emme: | ≤%2 (GB/T1034) | Su buharı geçirgenliği: | Düşük |
| Isı İletkenliği: | ≤0,034 W/m·K | Sıcaklık Dayanımı: | -40°C ila +130°C (120°C'ye kadar Sürekli Hizmet) |
| Alev geciktirici sınıf: | UL 94 V-0 (İsteğe bağlı) | Dielektrik dayanım: | Yüksek, Elektrik Yalıtımına Uygun |
| yoğunluk aralığı: | 33-200 kg/m³ | Kalınlık aralığı: | 1-6mm Tek Katmanlı, 100mm'ye kadar Çok Katmanlı |
| Genişleme oranı: | 5-30 Kez | Rulo Uzunluğu: | Rulo başına 200 m'ye kadar |
| Renk: | Doğal/Et, Siyah, Özel Renkler | Başvuru: | EV Akü Yalıtımı, Akü Paketi Termal Yönetimi, Hücre Aralığı ve Yastıklama, Yüksek Sıcaklık Yalıtımı |
| Sıkıştırma Seti: | ≤%10 (tipik, 23°C, 24 saat) | Halojensiz: | Evet |
| Vurgulamak: | su geçirmez EV batarya izolasyon köpüğü,kapalı hücre polipropilen köpük rulo,hafif PP batarya koruma köpüğü |
||
Ürün Açıklaması
EV pil yalıtımı için su geçirmez PP kapalı hücre köpüğü
Hafif polipropilen köpüğü ️ EV pil paketleri için termal ve elektrik koruması
Ürün Genel Görünümü
EKKOFLEX'in su geçirmez PP kapalı hücre köpüğü, özel olarak EV pil yalıtımı için tasarlanmış hafif bir polipropilen köpektir.köpük, 98%'den fazla kapalı hücre oranına ulaşır, pil hücreleri ve paketleri için güvenilir ısı yalıtımı, su yalıtımı ve yumuşaklık koruması sağlar.
0,034 W/m·K kadar düşük bir ısı iletkenliği ve -40°C'den +130°C'ye kadar istikrarlı bir performansla,Bu köpük, kapalı hücre yapısı nem ve su buharını engellerken, batarya paketlerinde ısı aktarımını etkili bir şekilde yönetir.33 kg/m3'den başlayan hafif ağırlık yoğunluğu, batarya ağırlığını en aza indirir ve yüksek dielektrik dayanıklılığı, EV batarya montajlarında yalıtım katmanı olarak uygun hale getirir.
Temel Özellikler
| Hayır, hayır. | Özellik | Fayda |
|---|---|---|
| 1 | Su geçirmez | Kapalı hücre oranı% 98'den fazla, su emili ≤2%, düşük su buharı geçirgenliği, pil hücrelerini nemden korur |
| 2 | Mükemmel Isıtma | 0.034 W/m·K kadar düşük bir ısı iletkenliği, hücreler arasında ve paket evine ısı aktarımını azaltır |
| 3 | Hafif | 33 kg/m3'den başlayan yoğunluk ek ağırlığı en aza indirir, EV'nin enerji verimliliğini ve menzilini destekler |
| 4 | Yüksek Sıcaklığa Dayanıklı | -40°C'den +130°C'ye kadar sabit, 120°C'de 1 saat boyunca test edilen boyutsal kararlılık |
| 5 | Elektrikli yalıtım | Yüksek dielektrik dayanıklılık hücreler ve iletken bileşenler arasındaki elektrik yalıtımını sağlar |
| 6 | Yastıklama ve titreşim koruması | Mükemmel dayanıklılık, araç çalışması sırasında şok ve titreşimleri emiyor |
| 7 | İşleme kolay | Özel pil yalıtım parçaları için mat kesimi, laminatör, termoforming ve yapıştırıcı desteği |
| 8 | Yüksek Dielektrik Gücü | Batarya hücreleri ve iletken bileşenler arasında güvenilir elektrik yalıtımı sağlar |
| 9 | Alev geriletici seçenek | UL 94 V-0 derecesi, daha iyi yangın güvenliği için mevcut |
| 10 | Halogensiz ve çevre dostu | Düşük VOC emisyonu olan, yolcu kabin ortamları için güvenli, halogensiz formülasyon |
EV Batarya yalıtım avantajları
| Avantaj | Pil Paketini Nasıl Korur? |
|---|---|
| Hücre hücre arasında termal bariyer | Düşük ısı iletkenliği, yakın hücreler arasındaki ısı aktarımını sınırlıyor ve ısı kaçak yayılma riskini azaltıyor |
| Şişme Uzay emişi | Elastik kapalı hücre yapısı, yükleme ve boşaltma döngüleri sırasında hücre şişmesine yer verir ve istikrarlı paket montajını korur |
| Kondans ve Nem Koruması | Su geçirmez kapalı hücre yapısı, terminalleri ve bağlantıları aşındırabilecek yoğunlaşmayı ve nemin girmesini önler |
| Titreme ve Şok Döşeme | Mükemmel dayanıklılık, yol titreşimlerini ve çarpmalarını emiyor, kaynak noktalarını ve hücre bağlantılarını koruyor |
| Yangın Güvenliği Geliştirme | İsteğe bağlı UL 94 V-0 alev retardant sınıfı anormal termal olaylarda alev yayılma gecikmeleri |
| Ağırlık Optimizasyonu | Ultra düşük yoğunluk, daha yüksek enerji yoğunluğuna ve sürüş menziline katkıda bulunan paket ağırlığını azaltır |
Teknik özellikler
| Mülkiyet | Spesifikasyon |
|---|---|
| Malzeme | PP (polipropilen) Kapalı hücre köpüğü |
| Köpük yapısı | Kapalı hücre (Kapalı hücre oranı > 98%) |
| Isı İleticiliği | ≤ 0,034 W/m·K |
| Sıcaklığa dayanıklılık | -40°C'den +130°C'ye kadar (sürekli çalışma 120°C'ye kadar) |
| Su Emimi | % ≤2 (GB/T1034) |
| yoğunluk aralığı | 33 - 200 kg/m3 |
| Kalınlığı | 1-6mm tek katmanlı; 100mm'ye kadar çok katmanlı katmanlı yapı |
| Genişleme oranı | 5 - 30 kez |
| Rulo Genişliği | 500 - 1500 mm |
| Rulo Uzunluğu | Bir ruloda 200 metreye kadar |
| Boyut Değişimi Hızı | ≤ 5% (120°C, 1 saat, GB/T8811) |
| Sıkıştırma Seti | ≤10% (tipik olarak, 23°C, 24 saat) |
| Dielektrik Gücü | Yüksek, elektrik yalıtım katmanları için uygundur (tipik, sınıf başına onay) |
| Alev gerileyici derecesi | UL 94 V-0 (ihtiyaçlı) |
| Halogensiz | - Evet. |
| Renk | Doğal / Etli, Siyah, Özel Renkler |
| Sertifikasyon | ISO 9001:2015, RoHS, REACH |
IXPP köpük teknik özelliği (genişleme oranına göre)
| Test Ürünü | İndeks | 5 kez | 10 kez | 15 kere | 18 kez | 20 kere | 25 kere | 30 kez | Test Standartı |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| yoğunluk (kg/m3) | - | 200±25 | 100±10 | 66±7 | 55±5 | 50±5 | 40±5 | 33.3±3 | GB/T6343 |
| Çekim gücü (MPa) | Çapraz | ≥2.5 | ≥ 1.0 | ≥ 0.9 | ≥ 0.7 | ≥ 0.6 | ≥ 0.4 | ≥ 0.2 | GB/T6344 |
| Uzunluk | ≥3.5 | ≥ 1.5 | ≥ 1.2 | ≥ 1.0 | ≥ 0.9 | ≥ 0.7 | ≥ 0.3 | GB/T6344 | |
| Uzunluk (%) | Çapraz | ≥ 260 | ≥ 240 | ≥ 200 | ≥ 190 | ≥ 180 | ≥ 160 | ≥ 100 | GB/T6344 |
| Uzunluk | ≥320 | ≥270 | ≥ 260 | ≥ 230 | ≥ 220 | ≥210 | ≥ 200 | GB/T6344 | |
| Yırtma sıklığı (kN/m) | Çapraz | ≥15 | ≥ 8 | ≥ 8 | ≥ 7 | ≥ 6 | ≥ 4 | ≥ 2 | QB/T1130 |
| Uzunluk | ≥18 | ≥9 | ≥9 | ≥ 8 | ≥ 7 | ≥ 5 | ≥ 3 | QB/T1130 | |
|
Boyut Değişimi Hızı(%, 120°C, 1 saat) |
Çapraz | ≤ 5 | ≤ 5 | ≤ 5 | ≤ 5 | ≤ 5 | ≤ 5 | ≤ 5 | GB/T8811 |
| Uzunluk | ≤-5 | ≤-5 | ≤-5 | ≤-5 | ≤-5 | ≤-5 | ≤-5 | GB/T8811 | |
| Su Emimi (%) | - | ≤2 | ≤4 | ≤4 | ≤4 | ≤4 | ≤ 5 | ≤ 5 | GB/T1034 |
Nihai performans formülasyon, kalınlık, renk, yoğunluk, test yöntemi ve üretim toleransına bağlıdır. Toplu üretimden önce hedef standardı ve uygulama koşullarını onaylayın.
Başvurular
EV Battery Insulation Battery Pack Thermal Management Cell Spacing and Cushioning Battery Module Fire Barrier High-Voltage Component Insulation Thermal Runaway Protection Layer Electric Vehicle Interior Padding
Sıkça Sorulan Sorular
EV pil yalıtımında neden PP kapalı hücre köpüğü kullanılıyor?
Kapalı hücre oranı% 98'den fazla su geçirmezlik ve nem direnci sağlarken, düşük ısı iletkenliği 0.034 W/m·K ve hafif ağırlığı, EV pil paketleri için ideal bir yalıtım ve amortizasyon malzemesi yapar.
Bu köpük su geçirmez mi?
Kapalı hücre yapısı, %2'lik su emilimini ve düşük su buharı geçirgenliğini sağlar, bu da batarya hücrelerine ulaşan nemin etkili bir şekilde engellenmesini sağlar.
Akü çalışma sıcaklıklarına dayanabilir mi?
Evet. -40°C'den +130°C'ye kadar istikrarlı kalıyor ve normal ve aşırı EV bataryası çalışma koşullarını kapsayan 120°C'de 1 saat boyunca boyutsal istikrar testi geçiyor.
Elektrik yalıtımı sağlıyor mu?
Evet, köpük yüksek dielektrik dayanıklılık sağlar, bu da hücreler ve iletken batarya paketleri arasındaki elektrik yalıtım katmanı olarak kullanılır.
Neden EKKOFLEX' i seçiyorsunuz?
| 15+ Yıllık Üretim Deneyimi | 2010 yılından beri çapraz bağlantılı poliyolefin köpüğü üretiminde uzmanlaşmıştır |
| ISO sertifikalı fabrika | Ev içi test laboratuvarı ile ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi |
| Özel formülasyon mevcut | Pil projesi özelliklerini karşılamak için özel yoğunluk, kalınlık, renk ve alev gerileyici derecesi |
| Hızlı Küresel Nakliye | Kuzey Amerika, Avrupa, Güneydoğu Asya ve Orta Doğu'yu kapsayan güvenilir lojistik ağı |




